Biorezonanciás frekvenciakezelés a saját számítógépeddel!

Dr Rife féle frekvenciaterápia, több száz kezelést tartalmazó adatbázis, szervek és energiapályák kezelése.

Aconitum napellus

Az Aconitum napellus a homeopátia C-vitaminja, laikusok is gyakran használják.

Az Aconitum napellus, magyarul a Katika-sisakvirág a boglárkafélék csoportjába tartozik. Hegyi legelőkön, patakok mentén található, a Kárpátokban is honos és dísznövényként is ültetik.

A növény neve a görög akontion szóból származik, ami dárdát jelent. A Katika-sisakvirág mérgező nedvét régebben arra használták, hogy a dárdák és a nyilak hegyét belemártva megöljék vele a farkast vagy más vadállatokat. A növény nedve annyira mérgező, hogy ujjsérülésre csöppentve először végtagfájdalmakat, majd fulladásérzetet végül pedig ájulást okoz.

Az Aconitum napellus halálos mérget, az erősen toxikus aconitin alkaloidot tartalmaz, amelyet a gyógyászatban kis adagokban vagy külön eljárással preparált szerként alkalmazznak A XIX. században nagyon népszerű volt az akadémikus orvoslásban is a gyulladásos folyamatokat kísérő láz kontrollálásában.

A homeopátia nagy sikerrel alkamazza az Aconitum napellust, amely a különleges gyógyszerkészítési eljárás során toxicitását elveszti. Elsősorban a magas lázzal és akut gyulladással járó állapotok (légúti fertőzések, fülgyulladás vagy torokfájás) kezdeti szakaszában és sérülés utáni sokkban adható, de használható idegfájdalmak, zsibbadás, dermetség, szorongás, fejfájás, magas vérnyomás, szívburokfájdalom és szívkoszorúér-elégtelenség esetén is.

Ha a gyerek tünetei hiretelen, néha hevesen, magas láz kíséretében jelentkező fülfájdalommal kezdődnek és előzőleg, hideg szélben vagy hideg időben kint tartózkodott, akkor a választandó szer az Aconitum napellus 9 vagy 15 CH-ban. Figyelembe véve, hogy száraz, hideg időben a gyerekek milyen gyakran betegszenek meg náthában, köhögésben vagy torokfájásban az Aconitum napellus az igen gyakran használt szerek közé tartozik.

Apis mellifica

A népi gyógyászat már régen felismerte, hogy milyen értékes a méh fullánkjának mérge az izületi gyulladások kezelésében. Vannak olyan betegek, akik a gyógyulás reményében szándékosan teszik ki magukat méhcsípéseknek.

Tíz méhszúrás emberen a heves lokális tüneteken kívül már hidegrázást, émelygést, hányást, esetleg kollapszust válthat ki; nagyobb méregadagok görcsöket, tüdőödémát, szív- és légzésbénulást okozhatnak. Körülbelül kétszáz egyidejű szúrás válhat halálossá.

A homeopátiás szer az egész méh alkoholban történő macerálásával készül és főként akut jelenségeknél alkalmazzák. A homeopátia azt tanácsolja, hogy sokkal egyszerűbb és kevésbé fájdalmas az Apis nevű szert szedni, mint méhcsípésnek kitenni magunkat.

Az Apist igénylő gyermeknek a méh csípésére jellemző tünetei vannak: duzzanat, égő érzet, szúró fájdalom, amely hidegre enyhül.


A méhméregről ismert, hogy az allergia egyes tüneteit is képes enyhíteni. Az Apis az elsőként ajánlható homeopátiás szerek közzé tartozik a csalánkiütések kezelésekor.

Apis adható, illetve ezzel egészíthető ki a kezelés akkor, ha száraz köhögés, erős fulladásérzet, nehezített belégzés, duzzadt, fájdalmas torokképletek, élénkpiros nyálkahártya jellemzi az állapotot. Fontos, hogy a beteg a láza ellenére se nem szomjas, se nem iszik.

Arsenicum album

Ezzel a szerrel a többnyire nyugtalan, szorongó, izgatott, túlérzékeny és depresszióra hajlamos emberek gyógyíthatók, akik kis megerőltetés után is nagy fáradságot éreznek Sajátságos idegállapotuk miatt az ilyen emberek igencsak robbanékonyak, és ezért viselkedési zavarok vagy alkoholizmusba hajló problémáik jelentkezhetnek náluk.

Az ehhez a típushoz tartozó emberek gyermekkorukban különösen rendszeretők mert belső bizonytalanságukat a környezetükben teremtett kínos renddel próbálják ellensúlyozni. Később esztétikus dolgokat gyűjtenek és ezeket szívesen rendezgetik. Idősebb korukban azonban aprólékossá és ingerlékennyé válnak, gyakran zaklatják a környezetüket, mert idegesíti őket, ha valami nincs a helyén; s nem sajnálják a fáradságot a szinte folyamatos és alapos takarításra és rendrakásra.

Mindenféle értelemben érzékenyek és félősek. Bármely betegség a lehető legrosszabb számukra, félnek a haláltól, az ismeretlen dolgoktól, a betörőktől, a kísértetektől, vagy éppen attól, hogy egyedül maradnak. Könnyen depresszióba esnek, ilyenkor nyugtalanok lesznek, képtelenek leülni, inkább fel-alá járkálnak. A gyerek ilyenkor az anyjától az apjához kéretőzik, majd tovább a többi családtaghoz, mert senkinél sem találja a megnyugvást.

Az Arsenicum albumhoz alkatú emberek nem tartják jónak, megfelelőnek a gyógyszereiket, nem bíznak saját gyógyulásukban, jellemző rájuk a hallucináció és az öngyilkos hajlam. A kétségbeesett kiútkeresés hajtja őket egyik helyről a másikra. Gyakran szűkmarkúak, rosszhiszeműek, önzők, és nemritkán a bátorságuk hiányáról tesznek tanúbizonyságot.

Fejfájásuk hidegre enyhül, más tüneteik (köhögés, ekcéma, hasmenés) azonban hidegre rosszabbodnak. Időnként égető fájdalmat éreznek fokozódó nyugtalansággal, miközben bőrük egyre inkább hűl. Nincs sűrű hajuk, fejük a szabad levegőn az átlagosnál érzékenyebb, főleg a fejtetőn. Jellemző rájuk, hogy problémáik rendszeresen visszatérnek és tüneteik az éjszaka második felében fokozódnak.

Alvásuk zaklatott, éjszakáik gyakran álmatlanok, magas párnán fekszenek. Alvás közben kezüket fejük alá hajtják, és fulladási rohamaik lehetnek. Tüneteik nedves hideg időre, lokális hidegre és tengerparton rosszabbodnak, melegre és meleg italokra viszont javulnak, kivéve a már említett fejfájást, mert arra olyan hideget kívánnak, amilyet csak lehet.

Belladona

A maszlagos nadragulya (Atropa belladonna) hazánkban leginkább a bükkös vágásterületeken jelenik meg, cserje nagyságú, de lágyszárú évelő. A mérsékelt öv legmérgezőbb növénye.

Az Atropa a görög mitológiában annak a Párkának a neve, aki elvágja az élet fonalát. Már két bogyó elfogyasztása is a szív- és légzőrendszer súlyos, görcsös bénulását eredményezi. A halálos adagot gyermekeknél 3-4, felnőtteknél több mint 10 termés jelenti.

A nagy dózis esetén kiváltott tünetek megegyeznek a csattanó maszlagnál tapasztaltakkal, ám a mérgezéskor kialakuló izgalmi állapot őrjöngési rohamokig fokozódhat. Az atropin hatására a pupillák maximálisan kitágulnak. Kis mennyiségben pszichózisra jellemző tüneteket okoz, a hallucinációs álmok azonban hamar megszűnnek, és a fogyasztó a víziókat valósnak tartja.

A tropánvázas alkaloidokat (atropint, L-hioszciamint és belladonint) legnagyobb mennyiségben a bogyó tartalmazza és ezért súlyosan mérgező. A levél virágzás idején, napos, nyári időben, a gyökér 2-3 éves korában, ősszel vagy tavasszal tartalmazza a legtöbb hatóanyagot.

Az összalkaloidok háromnegyedét az L-hioszciamin teszi ki, amely a szárítás során atropinná alakul, emellett kisebb mennyiségben belladonnin és nyomokban szkopolamin, apoatropin, kuszkohigrin, metilpirrolidin, tropin is előfordul benne.

A nadragulyában található alkaloidok az idegrendszerre, különösen a vegetatív idegrtendszerre hatnak, megbénítanak bizonyos idegcsoportokat és gátolják az egyes testváladékok, például a nyál, a nyálka, az izzadtság és az emésztőnedvek termelődését.

Szárított leveléből készült füstölővel asztmás betegeket kezelnek, levélkivonataiból nyugtató- és görcsoldószereket gyártanak, az atropin tartalmú szemcseppekkel pedig a pupillát tágítják szemvizsgálatoknál.

Belladona név két olasz szó összetétele, a bella szépet, a donna asszonyt jelent. Régebben a tág pupillákat a szépség ismérvének tartották, a nők ezért szívesen használták szépítőszernek, innen ered a neve. Szokás volt az is, hogy a részegítő hatás fokozására nadragulyát tettek a pálinkába, a lókupecok pedig a fulladozó lovaknak adtak nadragulya-forrázatot, hogy a vásárokon a betegséget elleplezzék.

A Belladonát tartalmozó homeopátiás készítményeket olyan betegek kezelésénel használják, akiknél a pupillatágulat a tünetegyüttes része. Ez a jelegzetes tünet nagy segítség a homeopata orvosok számára, hiszen észlelhető a tüneteiket elmondani még nem képes csecsemőknél is.

A Belladona gyakran használt szer azoknak a gyerekek gyógyításakor, akiknek igen élénk álmaik vannak. A Belladonát igénylő gyermek tünetei (fejfájás, görcs, fogfájás) hirtelen kezdődnek és hirtelen szűnnek meg. A gyermek nyugtalan, zavarodott, érzékcsalódásai, hallucinációi lehetnek, különösen magas láz esetén.

Belladona különösen hatásos szer lehet olyan gyerekeknél, akik betegségük alatt alvászavartól szenvednek, vagy ha alvás közben összerándulnak, utána pedig félelmetes álmokról számolnak be. A gyermekre jellemző egyéb tünetek még az érintéssel, a fénnyel és a zajjal szembeni túlérzékenység.

Belladonnával kezelhetjük a beteget akkor is, ha erősen verejtékezik, láza igen magas, hidegrázása van, arca meleg, de a végtagjai hidegek. Köhögése rövid, száraz, kifejezett torokfájdalommal és fájdalmas nyeléssel kísérve.

A Belladonna hatásos lehet a magas lázzal, bőrpírral, sugárzó melegérzettel, főként az arcon jelentkező izzadással és lüktető fájdalommal, érintésre rendkívüli érzékenységgel jelentkező fülgyulladás esetén is.

Chamomilla

A Matricaria chamomilla (kamilla, orvosi székfű) a legközismertebb gyógynövény. Borogatásra, párologtatásra, tea készítésére általánosan használatos. A bőr különböző sérülései, betegségei esetén külső lemosószerként alkalmazzák. Pattanásos arcbőrre, bőrszárazságra, fejviszketésre, hajhullásra, sebek és kiütések gyógyítására, himlő kezelésére vagy izzasztásnál egyformán hatásos szer. Az érzékszervek, szem, fül gyulladásos állapotainak orvoslására szintén gyakran használt gyógynövény.

A néphagyomány szerint szemgyulladás, csipázás, árpa esetén borogatószerként, kamillapárnának elkészítve pedig fülfájás enyhítésére alkalmazható. A népi orvoslásban használták még a tápcsatorna gyulladásos megbetegedéseinek, a gyomorgyulladásnak és a gyomormérgezésnek az enyhítésére, de gyógyítottak vele sárgaságot is. Kisgyermekeknél szájpenész ellen öblögetőszer, az aranyereseknek pedig ülőfürdő készítésére alkalmazott növény. A néphit szerint javítja a húgyhólyaggyulladást, és használták fehérfolyásnál lemosószerként is.

A tehén vérhasa, s a disznó gyomorsülése esetén is próbálkoztak adagolásával tea formájában. A baromfiaknak ivóvizébe töltötték, a tyúkoknak teaként adták, ha tarajukon valamilyen változásokat észleltek.

Nyugtató hatása miatt a homeopátia a Chamomillát gyakran alkalmazza ingerlékeny vagy lázas gyermekeknél, gyermekkori dührohamoknál és agresszív kifakadásoknál. Adható fájdalmak iránti túlérzékenységnél, de idegfájdalmak vagy vazomotoros zavarok esetén is.

Fülgyulladás esetén, ha a gyermek egyik orcája meleg és piros, a másik oldala viszont sápadt és hidegebb, a láza magas, rendkívül izgatott, csak akkor nyugszik meg, ha felveszik és sétálnak vele, esetleg kísérőként fogzik is ebben az időszakban, akkor Chamomillát adhatunk magas hígításban.

A Chamomillára szoruló gyermek nem bírja elviselni a fájdalmakat, a környezetét, saját magát:, még azt sem szereti, ha ránéznek vagy szólnak hozzá. Az érzelmi felindulás után különböző tünetek alakulhatnak ki, de az is előfordulhat, hogy a testi tünetek előbb jelentkeznek és azokat követi a fokozott ingerlékenység.

Akkor is adhatunk Chamomillát, ha a gyermek nemcsak érzelmileg túlérzékeny, hanem fokozottan reagál a fényre, a zajra, a szagokra, az ízekre és az érintésre. Ez a szer a fájdalom csillapításánál különösen akkor hatékony, ha úgy tűnik számunkra, hogy a gyermek nagyobb fájdalmat érez, mint amekkorát betegsége indokolna.

Chamomilla a szer akkor is, ha a gyermek hasi fájdalmakra panaszkodik, bélgörcsök gyötrik és zöldes vagy felvert tojás színű hasmenése van. Ha a kisbaba hazatérése után hasi görcsökkel küzködik és éjszaka rendszerint sír, etetés után pedig állapota rosszabodik, akkor a legtöbb esetben a Chamomilla segíthet.

Vannak szülők, akik a Chamomillával szerzett jó tapasztalatok után gyakran használják a szert, mások pedig fogzás idején rutinszerűean adagolják, anélkül hogy figyelembe vennék gyermekük jellegzetes tüneteit. A Chamomilla ritkábban alkalmazva használ, gyakori szedése azonban ellenkező hatást válthat ki: ingerlékenységet vagy a dühöt idézhet elő a gyermekeknél

Coryzalia

A meghűlés, nátha vagy akut coryza, nagyon gyakori téli betegség. Vírusos vagy bakteriális eredetű, bőséges orrváladék, az orr eldugulása és tüsszögési rohamok jellemzik. Ezeket kezelni kell, nehogy komplikációk lépjenek fel.

A Coryzalia a meghűlés különböző tüneteire javallott. Szedhető akut megfázás, krónikus és allergiás nátha esetén. Krónikus allergia esetén a Coryzalia kiegészíthető homeopátiás alkati kezeléssel.

Adagolás:

Szokásos adagja: naponta óránként egy-egy drazsét lassan elszopogatni, a javulás arányában egyre ritkábban. Amennyiben a tünetek három napon túl is fennállnak és javulás nem következik be, forduljon orvosához.

Mellékhatás:

Esetleg nyálfolyás léphet fel. Ebben az esetben, a Coryzalia szedését átmenetileg abba kell hagyni.

Echinacea

A bíbor kasvirág (Echinacea angustifolia és Echinacea purpurea) Észak-Amerika egyik legnépszerűbb gyógynövénye, eredetileg az indiánok alkalmazták. A vadon élő növények megtalálhatók a közép-nyugati prérin, például Texasban.

A kasvirág szára hosszú, a száron egyetlen virág van. A virág a százszorszéphez hasonlít azzal a különbséggel, hogy az echinacea virága rózsaszínű vagy bíborpiros, a virág közepén levő "kúp" pedig vöröses barna. Ebben a meglehetősen nagy méretű kúpban találhatók a magvak. Virágzata nyelves, emiatt a növény hajkeféhez, vagy mérges sündisznóhoz hasonlít. Tudományos nevét is innen kapta: az "echinos" görögül sündisznót jelent.

Az echinacea sok betegség gyógyításában játszik fontos szerepet, mert olyan alkotóanyagokat tartalmaz, amelyek serkentik az immunrendszert. A növényből készült kivonatban például megtalálható a gyenge antibiotikus hatású echinakozid és az echinacein gyulladáscsökkentő anyag.

A természetgyógyászatban virágos-leveles hajtásait, leveleit és gyökerét is használják, főleg gyulladással járó bőrfolyamatok, nehezen gyógyuló sebek, krónikus fekélyek esetén alkalmazzák. Felhasználás formái: vizes-alkoholos kivonat, kenőcs, présnedvet tartalmazó készítmények, tabletták vagy kapszulák.

A homeopátia is kihasználja a növény immunstimunáló és gyulladásgátló hatását 2-4-6 DH-s, illetve 5 CH hígításban, ennél nagyobb töménységben azonban a kasvirágból készült szer csökkenti az immunrendszer működését. A kísérletek alátámasztották az Echinacea jelentőségét a súlyos fertőzések és gennyedések kezelésében, nagyon előnyösen egészítheti ki ugyanis a súlyos és makacs gennyedéssel járó elváltozások hagyományos vagy homeopátiás kezelését.

A gyerekeknek a gyermekkorban átvészelt betegségekre immunrendszerünk megfelelő működése érdekében szükségük van. A homeopátiás kezeléssel azonban megadhatjuk nekik annak lehetőségét, hogy a szervezetük felkészültebben várja a fertőzéseket. Ezért javasolható az Echinacea nevű szer a fenti hígításokban. Naponta kétszer öt golyót kell két hétig adni, majd két hét szünetet kell tartani és utána ismét adni. Ezt a szert soha nem szabad ilyen potenciában folyamatosan, megszakítás nélkül adagolni.

Euphrasia

Az Euphrasia (szemvidítófű) az alhavasi és havasi sovány rétek növénye. A mészben szegény, szilikáttartalmú, savanyú kémhatású, sovány, humuszos talajon él.

Az Euphrasia név a görög Euphrosyne szóból származik, amely boldogságot jelent. Euphrosyne a három grácia egyike volt, a vidámság és a jókedv jellemezte. Az ókori Görögországban úgy vélték, hogy a növény olyan jó hatással van a szemre, hogy attól a növényt használó személy is felvidul és boldog lesz tőle.

A gyógyszert a virágzó növényből készítik. Ez lehet az oka, hogy a szer jó hatással van a virágzó növényekkel szembeni túlérzékenység és a szénanátha kezelésében. Az Euphrasia a nyálkahártyára hat a legerősebben, különösen a szem, a szemhéj és a felső légutak nyálkahártyájára.

Az Euphrasia jótékony hatású a bőségesen és gyakran könnyező gyermek számára, főleg ha allergia a panaszok oka. A gyermek szeme ilyenkor piros, duzzadt, és a gyakori viszketés miatt sokszor pislog, vakarja és dörzsölgeti a szemét.

Ilyenkor a szem fényérzékeny lehet és a szemtüneket gyakran kísérheti híg, de nem irritáló orrfolyás. A szemtünetek mellett fejfájás is jelentkezhet. A gyermek fázóssá válhat, és még az ágyban is nehezen tud átmelegedni.

Sok esetben a maró könnyezés miatt a szempillák alvás után összeragadnak, ekkor az Euphrasia javít az állapoton.

Homeogene 9

A fertőzéses eredetű garat- és gégehurut, illetve torokgyulladás miatt kialakult torokfájásra a BOIRON Laboratórium a Homeogene 9 homeopátiás specialitást ajánlja. A kilenc összetevőből álló szer hurutoldó hatást fejt ki, csökkenti a gyulladást és serkenti a gyógyulást.

Magas, illetve tartós láz esetén mindenképpen forduljon orvoshoz.

Adagolás:

Szokásos adagja: naponta hat-hét alkalommal egy tabletta. A tünetek enyhülésekor az alkalmazás gyakorisága csökkenthető. Amennyiben a kezelés ellenére a tünetek három napon túl sem múlnak el vagy javulás nem következik be, forduljon orvosához.

Figyelmeztetés:

Cukorbetegség esetén figyelembe kell venni, hogy a Homeogene 9 tablettánként kb. 183 mg szacharózt tartalmaz.

Mellékhatás:

Esetleg nyálfolyás léphet fel. Ha ez bekövetkezik, akkor a Homeogene 9 szedését átmenetileg abba kell hagyni.

Homeovox

Megfázáskor a hangunk rekedtté, fátyolossá válik. E gyakori jelenség hátterében a gége vírusos vagy mikrobás fertőzése áll. A betegnél gégehurut, gégegyulladás alakul ki, ami fájdalmas rekedtséggel járhat. A hang elmélyül, a hanghordozás szokatlanná válik. Ugyanakkor előfordulhat, hogy foglalkozásból eredően igénybevett hangszálak esetén is elmegy a hangunk, ám ilyenkor a rekedtségnek, némaságnak a megerőltetés az oka. Ezért fokozottan ajánlott gégegyulladás okozta rekedtség esetén, illetve tanároknak, előadóknak, énekeseknek.

Adagolás:

Megelőzésként szokásos adagolása naponta négy-öt alkalommal két tabletta.

Terápiás célra akut esetekben óránként két tablettát kell elszopogatni.

A tünetek enyhülésekor az alkalmazás gyakorisága ritkítható: naponta három-négy alkalommal két tablettát kell elszopogatni. Ha a tünetek a kezelés ellenére egy héten túl is fennállnak, javulás nem következik be, forduljon orvosához.

Figyelmeztetés:

Cukorbetegség esetében figyelembe kell venni, hogy a Homeovox tablettánként körülbelül 170 mg szacharózt tartalmaz.

Mellékhatás:

Esetleg nyálfolyás léphet fel. Ebben az esetben, a Homeovox szedését átmenetileg abba kell hagyni.

Mezereum

A Daphne mezereum (Farkasboroszlán) lágyszárúakban gazdag bükk-elegyes erdőkben, tisztásokon, sziklatörmelékeken, vízszivárgásoknál, magaskórós növényzetben található. Alig elágazó, lombhullató, 30-120 centiméter magas cserje, nálunk is honos, védett növény.

Nevében a "daphne" (babér) szó fejezi ki a levelek és a termés hasonlóságát a az igazi babérral. Márciusban-áprilisban virágzik, termése piros csontár, húsa mérgező.

A homeopátiában a bőrre, a nyálkahártyára és a csontokra kifejtett hatása miatt használják.

Főbb terápiás indikációi:

  • Ekcéma, égő, erősen viszkető, gennyes tartalmú hólyagokkal, vastag, sárgásfehér pörkökkel (apró, gennyes hólyagok, övsömör).
  • Arcüreggyulladás sárgás orrváladékkal és erős, égető fájdalom a felsőállcsonti területen.
  • Éjszaka jelentkező csontfájdalmak, amelyek rosszabodnak az ágy melegétől és a hosszú csontokra lokalizálódnak.

Oscillococcinum

Az Oscillococcinum állati eredetű szervkivonatot tartalmazó homeopátiás gyógyszerkészítmény. A szer kacsa szívéből és májából készül.

Biológusok és járványügyi szakértők megfigyelték, hogy a kacsák nyolcvan százalékának bélcsatornájában az összes influenzavírus megtalálható, és minden bizonnyal az  Oscillococcinumban meglévő vírusok mikrodózisának köszönhető, hogy érvényesül a szervezett öngyógyító törekvése.

Ezt a szert már a világ több mint ötven országában szedik megfázásra, az influenza megelőzésére és a betegség minden szakaszának gyógyítására. A klinikai vizsgálatok szerint enyhíti az influenzás tüneteket (hidegrázás, fájdalom, láz, orrfolyás és köhögés). A legkedvezőbb hatás elérése érdekében a tünetek megjelenésekor haladéktalanul, de legkésőbb negyvennyolc órán belül meg kell kezdeni a gyógyszer szedését.

A British Journal of Clinical Pharmacology című folyóirat 1989-ben írt a szer hatékonyságáról. A bizonyítási eljárásban 487 influenzában megbetegedett ember vett részt. Az eredmények azt mutatták, hogy az Oscillococcinum hatóanyagát, az Anas barbariaet kapott betegek közül többen gyógyultak meg hamarabb, mint a placebót (gyógyszert utánzó, de hatóanyagot nem tartalmazó készítményt) szedő betegek közül.

Egy újabb felmérés szerint (IPSOS 1998) az Oscillococcinumot szedők nyolcvanöt százaléka elégedett vagy nagyon elégedett a gyógyszerrel. Az eredmény érdekessége, hogy a felmérésben résztvevők közel fele általában nem homeopátiás gyógyszerrel gyógyította magát.

A Boiron nevű francia cég Anas barbariae hatóanyagot tartalmazó szert Oscillococcinum, a Dolichos nevű cég pedig Flu solution néven forgalmazza.

Összetétel: 0,01 ml Anas Barbariae hepatis et cordis extractum 1 g pelletben műanyag tartályonként. Segédanyagok: laktóz, szacharóz.

Ellenjavallatok: Ezidáig nem ismertek.

Kölcsönhatások:  Ezidáig nem ismertek

Pulsatilla

Az Anemone pulsatille, magyarul kökörcsin, a boglárkafélék nemzetségéhez tartozik. A Pulsatillák között a leggyakoribb a korán, már húsvét tájékán virító, lilavirágú, bozontos, gyapjas szőrű leánykökörcsin. A növény latin neve a "pulsare", lengés, hintázás szóból ered, az angol "pasqueflower" pedig a korai virágzást jelző "passefleu" francia szóra vezethető vissza. A szellőrózsától, amellyel gyakran együtt említik, levéltelen szára, gyapjas külseje, és az árvalányhajhoz hasonló pelyhes forgója különbözteti meg.

A kökörcsin hazánkban védett növény, eszmei értéke harmincezer forint. A kökörcsin mérgező, desztillálásakor anemonin (C15H42O6) keletkezik, ami kámforszerű szénvegyület. A Pulsatillából előállított anemonint régebben gyógyszerként használták, a tüdő különféle bántalmainál, köszvény, reumatizmus és vízkórság esetén.

A Pulsatilla a homeopátiás gyógyszerek királynője, sokkal gyakrabban alkalmazzák fiatal lányoknál és nőknél, mint fiúknál vagy férfiaknál. Olyan kislányoknak adják, akiket könnyű megsérteni, akik könnyen sírásra fakadnak, sírásuk azonban nem igazi sírás, hanem inkább pityergés. A Pullsatillát igénylő gyerek az egyik pillanatban még sír, a másikban azonban már nevet.

A kökörcsin sohasem nő egyedül, hanem mindig csoportosan található. A Pulsatillával gyógyítható gyerek sem szereti az egyedüllétet, mindig társaságra vágyik. A növénynek hajlékony, vékony szára van, amely a szélben könnyen himbálódzik. Pulsattilát annak a gyereknek adhatunk, aki hajlékony és rugalmasan alkalmazkodik környezetéhez, ám gyakran változékony is, és szeszélyes, mint a szél.A szer ajánlható felsőlégúti hurutos tüneteknél, és vénás pangásnál. Ha hajszálértágulattal együtt jelentkezik a vénatágulat, és a végtagok hidegek, világos-szederjesek, akkor Pulsatilla 9 CH-ban öt golyó szedhető naponta egyszer-kétszer.

Ez a leggyakrabban alkalmazott szer gyermekeknél emésztési panaszok esetén. A Pulsatilla a fagylaltevés, a zsíros ételek fogyasztása, és a felfázás (például a nedves cipőben átfázott lábak) miatt kialakult hasmenés szere, ha a beteg nem akar inni és szinte nincs két egyforma jellegű széklete.

Homeopátiás szerek a házipatikában

A homeopátiás szerek tárolása egy modern lakásban nem könnyű, de azért jó, ha van néhány szer a házipatikában. Az előző oldalon már olvashatott néhány tanácsot: ezek közül a legfontosabb, hogy a homeopátiás szereket ne tegye televízió, számítógép, rádiótelefon, mikrohullámú sütő, hűtőszekrény közelébe vagy tűző napra!

A javasolt potenciák 5, 9 és 30 CH.

  • Aconitum napellus - magas láz, éjfél körül fellépő ugató köhögés
  • Allium cepa - allergiás és vírusos nátha
  • Apis mellifica - napszúrás, csalánkiütés, rovarcsípés
  • Argentum nitricum - idegesség, izgalom miatt hasmenés, fejfájás, szorongás
  • Arnica montana - sérülések, izomláz, rekedtség, véraláfutás, műtétek előtt és után
  • Arsenicum album - gyomor-, bélhurut, fülfájás
  • Atropa belladonna - láz, torokgyulladás, magas vérnyomás
  • Bryonia - influenzás állapot száraz köhögéssel
  • Calendula officinalis - fájdalom-, vérzéscsillapító és fertőtlenítő hatású szer
  • Carbo vegetabilis - főként köldök fölötti haspuffadás
  • Cephaelis ipecacuanha - bronchitis, hányingerrel járó köhögés, hányás
  • Chamomilla vulgaris - fogzás, középfülgyulladás, fogfájás, csecsemők bélgörcse
  • China rubra - hasmenés, gyengeség, nagyfokú vérveszteség
  • Cocculus indicus - utazási betegség
  • Echinacea angustifolia - gyulladásos folyamatok, immunrendszer erősítése
  • Ferrum phosphoricum - megfázásos lázas betegségek, légcsohurut, fülgyulladás orrvérzéssel
  • Gelsemium - összetörtség-érzéssel járó influenza
  • Hepar sulfuris - akut gennyedések, mandula, orr- és melléküreggyulladás
  • Hypericum perfoliatum - szúrt sérülések
  • Ledum - rovarcsípés, szúrt sérülések
  • Lycopodium clavatum - emésztési zavarok, alhasi puffadás, ekcéma
  • Mercurius solubilis - szájüreg, garat, gyomor nyálkahártyáinak gennyes gyulladása
  • Nux vomica - hányinger, hányás, allergiás reggeli tüsszögés
  • Oscillococcinum - megfázásra, az influenza megelőzésére
  • Phytolacca americana - torokfájás
  • Pulsatilla - szénanátha, fülgyulladás, sárgás orrváladék, emésztési panaszok
  • Rhus toxicodendron - herpesz, bárányhimlő, izületi fájdalmak
  • Ruta graveolens - íngyulladás, rándulás
  • Urtica urens - csalánkiütés

Sérülések kezelése homeopátiával

Gyalogtúrák, biciklizés, rollerezés, görkorcsolyázás, hegymászás, labdajátékok során bárki szerezhet kisebb-nagyobb sérüléseket, amelyeknek gyógyulását a külsődleges sebellátást követően homeopátiás szerekkel is elősegíthetjünk. A különféle sérülések kezelésében vezető szerepe az Arnica montana nevű szernek van. Bármilyen sérülés esetén először erre gondoljunk. Minél gyorsabban adjuk, annál jobb hatást érhetünk el: enyhíti a fájdalmat, mérsékli a vérömlenyek kialakulását és meggyorsítja az esetlegesen kialakultak felszívódását. Az első órában

9 CH-s granulátumot adhatunk tíz-tizenöt percenként, majd ritkábban. Az elváltozás jellege és helye szerint kiegészíthetjük más szerekkel is.

Horzsolt, vágott és zúzódásos sebeknél a Calendula elősegíti a sebgyógyulást, csillapítja a fájdalmat, megelőzi a fertőzéseket. Óránként, kétóránként 5 CH-ban adható. A Staphysagria 9 CH-ban segíti az éles szerszámmal ejtett vágott seb gyógyulását.

Ha idegekkel gazdagon ellátott területek sérülnek az arcon, a kézen, Hypericum

Weblap látogatottság számláló:

Mai: 3
Tegnapi: 23
Heti: 78
Havi: 393
Össz.: 189 754

Látogatottság növelés
Oldal: Homeopátia kisokos
Biorezonanciás frekvenciakezelés a saját számítógépeddel! - © 2008 - 2024 - gyogyitorezgesek.hupont.hu

A HuPont.hu-nál a honlap készítés egyszerű. Azzal, hogy regisztrál elkezdődik a készítés!

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »